info@matlabiran.ir

خانه » کتاب آموزشی » راهنمای تولباکس پردازش موازی در متلب (انگلیسی) 2017a

راهنمای تولباکس پردازش موازی در متلب (انگلیسی) 2017a

پردازش موازی در کامپیوتر های چند هسته ای، دارای چند GPU و شبکه های کامپیوتری

پردازش موازی در کامپیوتر های چند هسته ای، دارای چند GPU و شبکه های کامپیوتری

پردازش موازی در کامپیوتر های چند هسته ای، دارای چند GPU و شبکه های کامپیوتری

متلب، نرم افزاری برای پردازش داده است. وقتی که حجم داده ها زیاد باشد، سخت افزار های پیشرفته ترین کامپیوتر های دنیا هم توانایی لازم برای پردازش حجم بسیار زیاد داده را ندارند. هر چند که پیش از نیز در وب سایت “متلب ایران” روشی برای کار با داده های زیاد در متلب ارائه شده بود، اما این روش ها نیز برای حجم محدودی از داده ها جواب گو هستند. راه حل برخورد با حجم بسیار وسیع داده ها که در حال حاضر نیز توسط بسیار از سازمان های علمی جهان مانند ناسا (NASA) و … در حال استفاده می باشد،  به کار بردن محاسبات توزیع شده است. در این روش به جای استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود یک کامپیوتر، مجموعه ای از کامپیوتر ها (شبکه ی کامپیوتری) که توسط یک کامپیوتر اصلی کنترل می شوند وظیفه انجام محاسبات را دارند. به این معنی که کامپیوتر اصلی بخشی از کار محاسباتی را به کامپیوتر های دیگر ارسال می کند، هر کامپیوتر محاسبات لازم را انجام داده و سپس نتیجه را برای کامپیوتر اصلی باز میگردانند. در نتیجه سرعت پردازش اطلاعات بسیار بالا می رود. از طرف دیگر نیز موانع سخت افزاری برای پردازش داده ها از نیز بین می رود.

به صورت خلاصه، رایانش (محاسبات) توزیع‌شده یا توزیع‌یافته به دسته‌ای از محاسبات رایانه‌ای اطلاق می‌شود که در آن دو، یا معمولاً چند کامپیوتر از طریق یک شبکه رایانه‌ای به هم متصل شده و با استفاده از یک الگوریتم موازی بار محاسباتی مابین آن‌ها توزیع می‌شود. در همه موارد نمی‌توان از این روش استفاده کرد، تکلیفی که می‌خواهیم از طریق محاسبات توزیع‌شده انجام گیرد باید قابلیت تقسیم شدن به چند تکه کوچک‌تر را داشته باشد. جستجو از جمله تکالیفی است که بالاترین موفقیت را در محاسبات توزیع‌شده دارد.

جعبه ابزار (تولباکس) پردازش موازی به استفاده کنندگان این امکان را می دهد که داده های با حجم های بالا و زمان بر از نظر محاسباتی را با استفاده از پروسسور های چند هسته ای، GPU ها و شبکه های کامپیوتری پردازش کنند. ساختار های سطح بالا (حلقه های for موازی، انواع مخصوصی از آرایه ها و الگوریتم های عددی موازی) به کاربران امکان استفاده از نرم افزار MATLAB به صورت موازی را می دهد بدون آن که نیاز به برنامه نویسی CUDA یا MPI باشد. هم چنین می توانید از این تولباکس در سیمولینک برای انجام دادن پردازش موازی در مدل ها استفاده کنید.

جزئیات بیشتر در مورد این محصول در ادامه آمده است:

  • نام مقاله: راهنمای تولباکس پردازش موازی در متلب (انگلیسی) 2017a
  • فرمت فایل: pdf – انگلیسی
  • قیمت: 4000 تومان

دریافت محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.