info@matlabiran.ir

خانه » کتاب آموزشی » کتاب آموزش محاسبات توزیع شده در متلب

کتاب آموزش محاسبات توزیع شده در متلب

محاسبات توزیع شده

محاسبات توزیع شده

متلب، نرم افزاری برای پردازش داده است. وقتی که حجم داده ها زیاد باشد، سخت افزار های پیشرفته ترین کامپیوتر های دنیا هم توانایی لازم برای پردازش حجم بسیار زیاد داده را ندارند. هر چند که پیش از نیز در وب سایت “متلب ایران” روشی برای کار با داده های زیاد در متلب ارائه شده بود، اما این روش ها نیز برای حجم محدودی از داده ها جواب گو هستند. راه حل برخورد با حجم بسیار وسیع داده ها که در حال حاضر نیز توسط بسیار از سازمان های علمی جهان مانند ناسا (NASA) و … در حال استفاده می باشد،  به کار بردن محاسبات توزیع شده است. در این روش به جای استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود یک کامپیوتر، مجموعه ای از کامپیوتر ها (شبکه ی کامپیوتری) که توسط یک کامپیوتر اصلی کنترل می شوند وظیفه انجام محاسبات را دارند. به این معنی که کامپیوتر اصلی بخشی از کار محاسباتی را به کامپیوتر های دیگر ارسال می کند، هر کامپیوتر محاسبات لازم را انجام داده و سپس نتیجه را برای کامپیوتر اصلی باز میگردانند. در نتیجه سرعت پردازش اطلاعات بسیار بالا می رود. از طرف دیگر نیز موانع سخت افزاری برای پردازش داده ها از نیز بین می رود.

به صورت خلاصه، رایانش (محاسبات) توزیع‌شده یا توزیع‌یافته به دسته‌ای از محاسبات رایانه‌ای اطلاق می‌شود که در آن دو، یا معمولاً چند کامپیوتر از طریق یک شبکه رایانه‌ای به هم متصل شده و با استفاده از یک الگوریتم موازی بار محاسباتی مابین آن‌ها توزیع می‌شود. در همه موارد نمی‌توان از این روش استفاده کرد، تکلیفی که می‌خواهیم از طریق محاسبات توزیع‌شده انجام گیرد باید قابلیت تقسیم شدن به چند تکه کوچک‌تر را داشته باشد. جستجو از جمله تکالیفی است که بالاترین موفقیت را در محاسبات توزیع‌شده دارد.

اگر کار پردازش داده ی شما نیاز به حجم عظیمی از منابع سخت افزاری دارد، در این پی دی اف آموزشی محاسبات توزیع شده در متلب آموزش داده شده است.

دریافت محصول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.